Kartoni blu? FIFA frenon risinë

Nga Kupa e Botës 1970, futbolli ka përdorur kartonë të verdhë dhe të kuq, Një karton i ri (blu) mund të miratohet në 2 mars nga IFAB

FIFA frenon futjen e të ashtuquajturit karton blu, një lloj përjashtimi me kohë për 10 minuta në rastet e protestave të tepruara apo të një faulli taktik nga një lojtar.

Për llogari të tij, duhet të kufizohet në testimin me përgjegjësi në nivelet më të ulëta, një pozicion që FIFA synon ta përsërisë kur kjo pikë e rendit të ditës të diskutohet nga IFAB më 2 mars 2024.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!