Protestat/ FA pret reagimin e Sitit

  • Pas barazimit spektakolar dhe sjelljes së futbollistëve të Sitit, FA vendos para përgjegjësisë klubin vendas.

Shënimi nga FA pas Mançester Siti-Totenhem, ndeshje e luajtur dje për ndeshjen e 14-të të Premier League e cila përfundoi 3-3.

Nëpërmjet shënimit të Federatës Angleze të Futbollit mësohet se Qytetarët, me rastin e protestave të lojtarëve të Pep Guardiolës pas një vendimi arbitrazhi, akuzohen se kanë shkelur rregullin E20.1 të rregullores duke mos; “parandaluar lojtarët e tyre nga duke mbajtur një sjellje të pahijshme” në minutën e 94-të të lojës.

Mançester Siti ka afat deri më 7 dhjetor për t’iu përgjigjur këtij komunikimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!