Nevesh: Nuk shkoj te Njukasëll

Futbollisti i Al Hilal në Arabinë Saudite Ruben Nevesh duket se është piketa numër një për të zëvendësuar Sandro Tonalin te Njukasëll. Lojtari portugez foli për BBC, duke mohuar kategorikisht kthimin e tij në Premier League:

“Nuk do të kthehem. Mendoj se janë thashetheme që u ngritën për shkak të vetë pronësisë (fondit PIF) dhe sepse unë kam luajtur dikur në Angli – shpjegoi lojtari portugez

Ka pasur interesim nga Newcastle para se të vija këtu, por unë jam shumë i lumtur, familja ime është e lumtur dhe po argëtohem shumë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!