Premier League rekord me shitjen televizive 2025-29

Nga e gjithë shuma, 335 milionë do të dhurohen për futbollin.

Shtatë miliardë e 800 milionë euro. Kjo është shuma që Premier League do të përfitojë nga marrëveshja e re për të drejtat televizive për periudhën katërvjeçare 2025/2029.

Kjo është ajo që sapo është bërë e ditur nga liga e lartë angleze pas marrëveshjes me SkySports dhe TNT Sports. Kjo shifër rrit të ardhurat e marrëveshjes së mëparshme me 4%.

Sipas TMW e cila raporton lajmin, baza e kontratës së re është rritja e numrit të ndeshjeve të transmetuara në TV, rreth 100 më shumë se në të kaluarën. Për një total prej të paktën 215 ndeshje nga 380 gjithsej.

Më tej, për herë të parë në historinë e Premier League, të gjitha ndeshjet e javës së fundit të kampionatit do të transmetohen drejtpërdrejt në televizion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!