Mori vendin e Montelës, Adana shkarkon Klajvert

Klubi turk i ligës së parë të futbollit Adana Demirspor ka ndërprerë bashkëpunimin me sulmuesin legjendar holandez Patrik Klajvert (47), i cili punonte si trajner në atë klub që nga qershori.

Edhe pse Adana Demirspor është ende në vendin e pestë shumë të mirë, bashkëpunimi me Klajvert u ndërpre me marrëveshje të ndërsjelltë për shkak se skuadra arriti vetëm një gol në gjashtë xhirot e fundit.

Për Klajvert, i cili mbërriti në Adana nga posti i menaxherit të Curaçaos, kjo ishte puna e tij e parë si trajner në një klub. Përpara tij ishte italiani Vinçenco Montela, edhe ai i shkarkuar.

Në sezonin 2016/17, Klajvert ishte drejtor në Paris SG por ndihmës trajner te Kameruni dhe Holanda.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!