Real e Arsenal superfuqi, Inter shmang turpin në Lisbonë

Dy ndeshje në orën 18:45 dhe të tjerat në 21:00 për Ligën e Kampionëve në xhiron e 5-të të saj dhanë surpriza të tjera këtë mbrëmje në grupet A,B,C dhe D.

Kështu në Grupin A, pas Bajernit të kualifikuar të tjerat mbetet të zgjidhin javën e fundit se cila merr biletën e dytë.

Fiton PSV ndaj Seviljes dhe sheh biletën e dytë në grupin B. Ndërkohë Reali mposhti Napolin 4-2 duke ia lnë në dorë kualifikimin për më tej vetë Napolit të cilit i mjafton një pikë javëne fundit ndaj Bragës në ‘Maradona’.

Sakaq Inter shmang turpin me Benfikën pasi pas disavantazhit 3-0 barazon në pjesën e dytë për 3-3.

Rezultatet sot:

Grupi A:

Gallatasaraji- Mançester Junajtid 3-3

Bajern Mynih- Kopenhagë 0-0

Grupi B:

Sevilja- PSV 2-3

Arsenal- Lens 6-0

Grupi C:

Real Madrid -Napoli 4-2

Braga- Union Berlin1-1

Grupi D:

Benfika- Inter 3-3

Sociedad- Salsburg 0-0/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!