Mister Alonso, 20 fitore me Leverkusen…

Njëzet fitore dhe vetëm një barazim në 21 takime radhazi në të gjitha kompeticionet (përfshirë dhe miqësoret) për Bajer Leverkusen.

Pasi la kreun pas fitores së Bajernit dje, sot skuadra e Çabi Alonsos shkatërroi 0-3 Verderin në javën e 12-të të Bundesligës duke u rikthyer në komandë.

Befasuese fitorja e Volfsburg ndaj Lapcig 2-1 por dhe fitorja e Shtutgart 1-2 në Frankfurt me Eintraht. Union Berlin vijon të dergjet në fund. Edhe sot mori një pikë në shtëpi në minutat e fundit ndaj Augsburg.

Java e 12-të

Union Berlin- Augsburg 1-1

Verder- Leverkusen 0-3

Frajburg- Darmstad 1-1

Dortmund- Gladbah 4-2

Volfsburg- Lajpcig 2-1

Eintraht- Shtutgart 1-2/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!