Historike, një femër trajnere te Union Berlin

Dje Union Berlin në barazimin e arritur në Champions me Bragën 1-1, në një mbrëmje për t’u mbajtur mend për futbollin europian dhe veçanërisht për vetë klubin gjerman.

Një faqe e rëndësishme historie u shkruajt: në stol, në stafin e trajnerit Nenad Bjelica u pa edhe një trajnere femër e quajtur Marie-Louise Eta, gruaja e parë trajnere në historinë e Ligës së Kampionëve për meshkuj.

Marie-Louise Eta, së bashku me Marko Grote, kishin zëvendësuar në mënyrë të përkohshme Urs Fisher dhe u konfirmuan në ekipin me trajner Bjelica. Me Grote ai drejtoi U-19 të Unionit; Për më tepër, ai ishte pjesë e sektorit të të rinjve të Gjermanisë, duke punuar për ekipet e femrave U19, U15 dhe U17.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!