Kolumbi/ Pas mbrojtësit Eskobar, vritet dhe një president klubi

Brezat e mbajnë mend vrasjen makabër të ish mbrojtësit të Kolumbisë Andres Eskobar. Ngjau në Botërorin ‘USA 1994’ teksa lojtari shkaktoi një autogol teksa u mund nga SHBA 2-1. Banditët nuk e falën…

Ndërkaq Kolumbia tronditet sërish pas vrasjes së presidentit të Tigres FC, një ekip i kategorisë së dytë, i cili u qëllua për vdekje të shtunën e kaluar teksa po kthehej në shtëpi pasi shikonte ndeshjen e humbur kundër Atletico FC.

Ka qenë vetë klubi kolumbian që ka njoftuar vdekjen e Edgar Paez. Sipas raportimeve të mediave lokale, 63-vjeçari po kthehej në shtëpi me vajzën e tij ndërsa makina me presidentin dhe vajzën u godit nga dy personë me motoçikletë pranë stadiumit Metropolitano de Techo në Bogota. Vajza e Paez nuk pati probleme./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!