Iku Sheloto, Garnero trajner i ri i Paraguajit

Guilermo Barros Sheloto, pas dy viteve në krye të Paraguajit teksa u shkarkua 4 ditë më parë, i’a ka lënë vendin një tjetër argjentinasi për kombëtaren e Amerikës Jugore.

Do të jetë Daniel Garnero, i cili ka drejtuar Libertad në sezonet e fundit. Garnero, një argjentinas 54-vjeçar, filloi si trajner në vitin 2008 dhe fitoi dy tituj në Apertura dhe dy Clausura në kampionatin e Paraguajit.

Kështu pas Edurado Berizo dhe Guilermo Sheloto, radha e Daniel Garnero për stolin e Pragauajit në vetëm dy vite e disa muaj.

Njoftimi i emrimit të trajnerit të ri, u bë nga Federata e Paraguajit në kanalin e saj zyrtar. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!