Shitja/ Inter në lupën e arabëve, Zhang pret…

Sipas Tuttosport Inter nuk ka qenë kurrë kaq afër shitjes. Gazeta siguron se banka e investimeve Raine Group, e cila ka mandatin për të gjetur një blerës për klubin zikaltër, ka gjetur një fond të Lindjes së Mesme të interesuar për të blerë klubin dhe të gatshëm për të kënaqur kërkesat ekonomike të Suning.

Raine Group mendon se është afër finales, por duhet të marret parasysh vullneti i Steven Zhang, i cili dëshiron të mbajë Interin për të përfituar nga grupet dhe pjesa që pason në Champions por dhe nga Kupa e Botës për Klube te riformatuar nga FIFA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!