Ndrron jetë Napolitano, CONI propozon nderim për ish presidentin

Ka ndërruar jetë sot ish Presidenti i Republikës së Italisë Xhorxhio Napolitano. Ai ishte President i shtetit fqinj nga viti 2006-2015.

Presidenti i CONI, Xhovani Malagò, ftoi Federatat Kombëtare të Sporteve, Disiplinat Sportive të asociuara dhe Organet e Promovimit të Sporteve të Italisë.

Sipas kreut të CONIz e gjithë trupa e sportit duhet të mbajnë një minutë heshtje me rastin e të gjitha ngjarjeve sportive që do të zhvillohen në Itali gjatë fundjavës, për të nderuar kujtimin e ish Presidentit Xhorxhio Napolitano të ndarë sot nga jeta në moshën 98 vjeçare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!