Nis magjia e Champions ‘grupeve’, Milan-Njukasëll sfida e madhe

Do të nisë sot faza e grupeve të Champions League. Magjia e futbollit europian në fushë me tetë duele klasi.

Ata nisin me dy duelet e pasdites që luhen në orën 18:45, Milan-Njukasëll dhe Jang Bojs-Lajpcig e cila për herë të parë në histori gjykohet nga arbitra shqiptarë. Në “San Siro”, me Njukasëll kthehet Sandro Tonali…

Ndërkohë në mbrëmje në orën 21:00, do të luhen 6 sfidat e tjera të ditës.

Në fushë edhe kampionët në fuqi. Në “Etihad”, Mançester Siti pret sebët e Crvena Zvezdas. Barcelona do të përballet me Antverp të Arbnor Mujës por dhe PSG-Dortmund dhe Lacio-Atletiko Madrid, Fejnord-Selltik e Shahtjor Donjetsk-Porto.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!