Zamer i thotë jo Gjermanisë, Nagelsman favorit

Pas shkarkimit të Hansi Flik, Gjermania është në kërkim të një trajneri të ri. Mes emrave të shumtë, listuar së fundi figuron dhe ai i Matias Zamer.

Megjithatë, ai nuk do të jetë pasuesi i Flik. Fituesi i Topit të Artë të vitit 1996 është hequr nga lista, ka zbuluar Bild.

Kandidati kryesor është Nagelsman, me të cilin drejtuesit duan të lidhin kontratën e shpejtë. Problemi mbetet një mosmarrëveshje kontraktuale për shkak se ai është ende i lidhur me Bajern Mynih.

Një situatë thuajse analoge si ajo e Spaletit teksa FIGC mori garanci ligjore nga ekspertët përgjegjës pasi trajneri aktual i Italisë kishte një klauzolë me Napolin./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!