Nica pas ndeshjes Laçi-Erzeni: Na e vodhën ndeshjen

Largimi i Stavri Nicës nga Laçi nuk është rastësor. Trajneri i njohur 69 vjeçar e kishte herën e 10-të që drejtonte kurbinasit (këtu futen dhe ato raste kur durrsaku ka ikur e kthyer brenda një sezoni-red).

E nisi me një trofe në maj 2013 (Kupa e Shqipërisë) i pari i rëndësishëm për bardhezinjtë në këto 24 pjesëmarrje në elitën e futbollit shqiptar. Për të mbyllur pasditen e djeshme me një largim pa ‘kushte’…

Çfar ngjau pas ndeshjes së djeshme?

Stavri Nica ka protestuar disa herë gjatë ndeshjes për vendimet e dyshimta të trupës së arbitrave kryesuar nga tropojani Maletaj (përfshirë dhe VAR).

Kryesisht te rastet flagrante teksa një penallti e fituar anulohet nga VAR, një karton i kuq i munguar për Sadikin teksa pengoi dukshën sulmuesin Sobovale, te penalltia e akorduar për Erzenin në fund, por jo vetëm.

Barazimi ka trishtuar të gjithë mirpo Nica i kaloi kufinjtë teksa fill pas kontaktit të parë me drejtuesit e klubit ju ka thënë:

“Na e vodhën ndeshjen, ua vodhën fitoren. Ju qëndroni e “shijoni” ndeshjen në tribunë….”. Aq ka mjaftuar dhe megjithëse drejtuesit i folën për qetësi, ai u largua me shpejtësi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!