Mançini lë Italinë, FIGC në kërkim të teknikut të ri

FIGC njoftoi sot se Roberto Mançini është dorëhequr nga pozicioni i trajnerit të kombëtares së Italisë

“Federata italiane e Futbollit njofton se ka marrë aktin e dorëheqjes të Roberto Mançinit nga detyra e trajnerit të kombëtares axurre, të cilët e ka paraqitur në mbrëmjen e së shtunës”.

Mbyllet kështu një faqe e rëndësishme e historisë së të kaltërve me Mançinin, që ka nisur në maj 2018 dhe është mbyllur me finalet e Ligës së Kombeve 2023, atje ku Italia zuri për herë të dytë vendin e tretë pasi fitoi me Holandën, 3-2.

Titulli kampion Europe më 2020-ën,në finalen me Anglinë ishte suksesi i madh i tij.

Tani Italia ka mision për të emëruar pasuesin teksa kombëtarja ka në radhë sfidën kualifikuese në grup me Maqedonisë së Veriut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!