Mançini plas “bombën”: Ika prej Gravinës

Dy ditë pas zyrtarizimit të dorëheqjes së tij nga posti i trajnerit të kombëtares italiane, Roberto Mançini vendos të tregojë të vërtetën e divorcit me ‘axurrët’.

Në brendësi të ‘La Repubblica’, tekniku që fitoi europianin me Italinë sulmon hapur presidentin e Federatës Gabriele Gravina:

“Jam përpjekur disa herë të flas me Gravinën dhe t’i shpjegoj arsyet e mia, i kam kërkuar muajt e fundit të më linte të punoja i qetë. Ai nuk e bëri dhe unë dhashë dorëheqjen”.

Ndërkohë emri i 58 vjeçarit së fundi është lakuar për të marrë kombëtaren e Arabisë Saudite./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!