Serie A, verdiktet e javës së fundit

Mbërrijnë verdiktet e fundit të kampionatit të Serisë A,.

Pas përfundimit të ndeshjeve të mbëmjes të fundit të kampionatit: Atalanta fiton dhe zë vendin e pestë, në Europa League me Romën që mposht Spezian në minutën e 90-të me Dibala.

Juventusi i shtati dhe shkon në Ligën e Konferencës pavarësisht fitores ndaj Udineses (dhe në pritje të një vendimi të mundshëm nga UEFA).

Specia dhe Verona (të dyja humbën përkatësisht me Romën dhe Milanin) shkojnë në play-off për të evituar zbritjen në Serie B.

Verdiktet e Serie A:

Napoli 90 (Kampion i Italisë dhe në Champions League)
Lacio 74 (Champions League)
Inter 72 (Champions League)
Milan 70 (Champions League)
Atalanta 64 (Europa League)
Roma 63 (Europa League)
Juventus 62 (Liga e Konferencës)

Spezia 31 (në play-off)
Verona 31 (në play-off)
Kremonese 27 (e zbritur në B)
Sampdoria 19 (e zbritur në B)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!