Mbyll La Liga, Vajadolid i Ronaldos në Secunda

La Liga luajti javën e fundit 2022-23.

La Liga ka zhvilluar sot javën e fundit të sezonit futbollistik 2022/2023. Barça është shpallur kampione dhe janë përcaktuar 4 skuadrat e zonës Champions, shto këtu dhe një të 5-të fituar nga Sevilja (fituesja e Europa League), por dhe të dy skuadrave të Europa League, vemendja ishte te Conference League aty ku triumfoi Osasuna.

Ndërkohë luftë e madhe për të qëndruar. Shumë skuadra të mbërthyera deri në sekondat e fundit nga ankthi i rrëzimit. Pas Elce dhe Espanjol është vajadolid i cili nuk arriti të mundë Getafen (0-0) duke u rrëzuar si skuadra e tretë në Secunda.

Verdiktet:

Barcelona, kampione e Spanjës
Barcelona, ​​Real Madrid, Atletiko Madrid, Sevilja dhe Real Sociedad në Champions League.
Villarreal dhe Betis në Europa League.
Osasuna në Ligën e Konferencës
Espanjol, Elce dhe Vajadolid në Secunda Division.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!