Sevilja shkarkon Sampaolin

Horge Sampaoli nuk është më trajner i Seviljes. Trajneri argjentinas, në mandatin e tij të dytë me andaluzianët, nuk ka mundur të përmirësojë situatën e skuadrës që nga rikthimi.

Humbja në kampionat ndaj Getafes ishte fatale. 63-vjeçari Sampaoli zëvendësoi Julen Lopetegui në tetor 2022 dhe në 31 ndeshje të luajtura ai fitoi 13, barazoi 6 dhe humbi 12.

Ndërsa është ende në garën në Europa League, Sevilja e gjen veten vetëm dy pikë mbi zonën e rënies. Klubi njofton se po punohet për zyrtarizimin e trajnerit të ri që ditën e sotme në mënyrë që ai të drejtojë stërvitjen sot në orën 18.00.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!