Kupa/ Favoritet në çerekfinale

Kupa e Shqipërisë përcaktoi sot 6 skuadrat që kaluan në çerekfinale të edicionit të 71-të të saj. Në kllapa ndeshjet e para. Me të shënuara skuadrat e kualifikuara.

Kastrioti, Tirana, Partizani, Kukësi, Egnatia dhe Laçi janë skuadrat që kanë mundur të sigurojnë biletat për turin e ardhshëm.

Kukësi ka mposhtur thellë Apoloninë në Kukës pas barazimit pa gola në Fier. 5-0 u mbyll sfida me verilindorët që vijojnë garën ashtu si dhe Egnatia.

Përballë Skënderbeut, rrogozhinasit e mbyllën në barazim 1-1, por falë ndeshjes së parë të cilën e fituan 0-1 janë ata që kalojnë më tej.

Për llogari të Grupit B u luajt edhe Laçi – Tomori. Kurbinasit fituan 2-1 me golat e Bibës dhe Myrtës e me një formacion ku u panë mjaft ndryshime dhe lojtarë të rinj. Për beratasit shënoi Lamçe në 90+2.

Sa i përket Grupit A, Tirana dhe Partizani morën fitore me kryeqytetasit që u duk se luajtën thjesht për formalitet. Regi Lushkja ishte i vetmi që shënoi për bardheblutë duke gjetur dhe golin e tij të parë me këtë fanellë.

Sakaq, edhe krutanët do të jenë në fazën tjetër pas barazimit 0-0 me Dinamon me ndeshjen e parë që e kanë fituar 3-1.

Kupa e Shqipërisë, turi 1/8:

Shifrat:

Grupi A

Sot: 13:00

Partizani– Korabi 3-0 (3-1)

Kastrioti– Dinamo 0-0 (3-1)

Tirana– Lushnja 1-0 (3-0)

Të premten

13:00 Vllaznia- Bylis (2-0)

Grupi B

Sot: 13:00

Laçi– Tomori 2-1 (3-1)

Kukësi– Apolonia 5-0 (0-0)

Egnatia-Skënderbeu 1-1 (1-0)

Të premten:

16:00 Teuta-Erzeni (1-1, në Durrës)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!