Dy çifte zyrtare, nesër Kupa plotëson duelet e çerekfinales

Sot u përcaktuan 6 prej 8 skuadrave të cilat do të formësojnë turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Asnjë surprizë në 6-ndeshjet e sotme teksa të mëdhatë ia dolën të kalonin lehtë. Përjashtim bëri vetëm Egnatia e cila pasi kishte fituar të vajtjes 0-1 ndaj Skënderbeut, sot e pa vetën poshtë një goli në pjesën e parë.

Ndërkaq nesër dy duelet e mbetura. Nëse Vllaznia thjesht duhet të administrojë fitoren ndaj Bylis (2-0 e vajtjes) te derbi rajonal Teuta- Erzeni, gjithëçka do të mësohet vetëm në vërshëllimen e fundit të arbitrit kryesor. Takimi i parë i luajtur në ‘Niko Dovana’ u ndal te barazimi 1-1. Bileta e fundit pa favoritë.

Kështu, me emrat e konfirmuar sot janë përcaktuar dy duelet e turit të ardhshëm çerekfinal. Egnatia- Laçi dhe Kastrioti- Tirana tani janë zyrtarizuar. Nesër pazëlli plotësoet me dy çerekfinalistet e tjera që do të përballen me Partizanin dhe Kukësin./Sportiim.al/

Nesër

Grupi A:

13:00 Vllznia-Bylis (2-0)

Grupi B

16:00 Teuta-Erzeni

Çerekfinalet:

Grupi A

Kastrioti-Tirana

Vllaznia/Bylis-Partizani

Grupi B

Egnatia-Laçi

Teuta/Erzeni-Kukësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!