Laporta: Gavi i përket Barcelonës, rinovon edhe Balde

Laporta pas suksesit në Superkupë flet për Gavin dhe…rinovime

Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, ka dhënë një intervistë të gjatë për RAC1 në Spanjë. Pas kthimit mnga Arabia Saudite me trofeun e Superkupës së Spanjës, kreu i ‘Blaugranëve’ ka folur për disa situata kontraktuale te klubi i tij.

Në veçanti Laporta dha shpjegime për rinovimin e kontratave të Balde dhe Araujo. Megjithatë, ai flet për Gavin. Lojtarin më të mirë të finales së djeshme ndaj Realit:

“Në vjeshtë ai mbushi 18 vjeç (5 gusht).Ne shfrytëzuam mundësinë që na dha rregullorja për të vazhduar me të si lojtar i ekipit B. Kur të përfundojë sezoni, do të na duhet ta regjistrojmë. Ai është lojtar i skuadrës së parë. Deri në fund të vitit do ta regjistrojmë atë dhe Araujon dhe do t’i rinovojmë kontratën edhe Baldes”, tha presidenti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!