Ceferin: Pele ishte superylli i parë…

Jemi thellësisht të pikëlluar kur mësuam për humbjen e Peles, një prej lojtarëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave”. Kështu shkruan presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin.

“Ai ishte superylli i parë botëror i futbollit dhe, falë sukseseve brenda dhe jashtë fushës, luajti një rol pionier në ngritjen e futbollit për t’u bërë sporti më popullor në botë. Ai do të mungojë shumë. Në emër të komunitetit europian të futbollit, prehu në paqe, Pele”, shtoi Ceferin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!