UEFA club rankings: Laçi ekipi i parë i Superiores

Koeficentët e UEFA-s për klube vijojnë të jenë pasqyrë e skuadrave të ndryshme në Europë. Në këtë listë për edicionin 2022/23 (423 klube),kryeson Mançester Siti i ndjekur nga Bajren dhe Liverpul.

Në listë sa i takon klubeve shqiptare, ai kryesohet nga Shkëndija e Tetovës dhe pas tij janë Laçi dhe Shkupi.

Më poshtë emrat e klubëve shqiptare sipas pozicionit aktual në ranglistën e UEFA-s:

Shkëndija 151

Laçi 174

Shkupi 185

Drita 199

Partizani 254

Teuta 280

Kukësi 282

Tirana 298

Ballkani 334

Vllaznia 338

Llapi 370

Gjilani 371

Feronikeli 372

Deçiç 378

Renova 409

Luftëtari 411/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!