Muriqi fiton çmimin “Fadil Vokrri”, Daja shpallet trajneri i vitit

Sulmuesi prizrenas Vedat Muriqi ka fituar çmimin e parë në ceremoninë “Laureatët e Vitit 2022” që u organizua të shtunën nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Vedat Muriqi pas një edicioni fantastik te Majorka dhe te dardanët ka fituar çmimin “Fadil Vokrri” dhe është shpallur lojtari më i mirë kosovar për vitin 2022.

Ndërkaq futbollisti i Ballkanit, Armend Thaqi u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit në Superligë nga gazetarët sportivë.

Ilir Daja i Ballkanit u shpall ‘Trajneri i vitit’ ndërsa Ballkani, mori çmimin e klubit të vitit.

Sakaq FFK ka zgjedhur 11-shen më të mirë të vitit 2022 në Superligën e Kosovës.

Dominon kampioni Ballkani me gjashtë lojtarë. Drita ka dy lojtarë, ndërsa Gjilani, Llapi e Prishtina përfaqësohen me nga një lojtar.

Enea Koliçi (Gjilan); Ardian Limani (Drita), Astrit Thaqi (Ballkani), Lumbardh Dellova (Ballkani), Armend Thaqi (Ballkani); Endrit Krasniqi (Prishtina), Lindon Emërllahu (Ballkani), Ilir Krasniqi (Llapi), Ermal Krasniqi (Ballkani); Marko Simonovski (Drita), Albion Rrahmani (Ballkani).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!