Tomori thyen Flamurtarin, Apolonia tri pikë në Lezhë

Tomori pas ndalesës së Botërorit i bën një nisje fantastike kampionatit të Kategorisë së Parë. Sot në Berat skuadra vendase ka mundur 2-0 Flamurtarin e Vlorës duke marrë tri pikë për të dalë përfundimisht nga zona e kuqe.

Ndeshja u vendos nga golat e Kasmollarit në të 41′ dhe Fejzajt në të 83′. Vlonjatët një hap fals. Vendi i dytë me 21 pikë tri më pak se Dinamo kryesuese dhe 2 më shumë se Skënderbeu i treti.

Ndërkohë u luajt edhe ndeshja Besëlidhja- Apolonia e cila u anulua dje për shkak të reshjeve të shumëta të shiut dhe gjëndjes së rënduar në fushën e stadiumit ‘Besëlidhja’. Maksuti në 34-të dhe Asllanaj në të 83 i dhanë fitoren fierakëve teksa vendasit nga Lezha shënuan një gol me Brukën në të 73′-ën.

Java e11-të:

Tomori- Flamurtari 2-0

Besëlidhja- Apolonia 1-2/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!