Ndryshime në kalendarin e kampionateve të Kategorisë së Parë dhe të Dytë

Kampionati Kombëtar i Kategorisë së Parë u rikthye fundjavën e shkuar në fushë, me ndeshjet e javës së 11-të, pas pauzës disa ditore të imponuar nga finalet e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Departamenti i Garave në FSHF bën me dije se kalendari i kampionatit të Kategorisë së Parë do të pësojë ndryshime. Kështu, takimet e fundit e planifikuara për t’u luajtur më 28 dhjetor nuk do të zhvillohen dhe kampionati do të ulë siparin për këtë vit më 20 dhe 21 dhjetor, kur do të luhen ndeshjet e fundit për vitin 2022, që përkojnë edhe me javën e 12-të të kampionatit.

Më pas, kampionati do të ketë një pauzë të shkurtër për të rifilluar sërish më 28 janar 2023.

Java e 12-të e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë:

FC Besa – KF Skënderbeu, ora 13:00, 20 dhjetor 2022

Flamurtari FC – Besëlidhja, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KS Korabi – FK Tomori, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Turbina – KF Burreli, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

FC Lushnja – Oriku, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

FK Terbuni – FK Dinamo, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Luzi 2008 – FK Apolonia, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Ndryshime ka pësuar edhe kalendari i kampionatit të Kategorisë së Dytë, që do të rikthehet në fushë e të luajë javën e tetë dhe të fundit për vitin 2022 më 21 dhjetor. Më pas, sipas kalendarit tashmë të ndryshuar, skuadrat e Kategorisë së Dytë do të kenë një pauzë, teksa do të rikthehen të luajnë javën e nëntë më 28 dhe 29 janar të vitit 2023.

Java e 8-të e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Dytë, Grupi A:

Valbona Fk – Shenkolli, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Gramshi – K.F Murlani, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Iliria – KSSH Veleçiku, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Naftetari – Vora, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Sopoti – F.C Bulqiza, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Java e 8-të e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Dytë, Grupi B:

KF Pogradeci – KF Shkumbini, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

AF.Elbasani – SHS Albpetrol, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Maliqi – FK Memaliaj, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Delvina – KF Butrinti, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

A.F. Luftetari – Laberia, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

KF Devolli – FK Tepelena, ora 13:00, 21 dhjetor 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!