Nis raundi i dytë, stafeta i takon Holandës dhe Anglisë

Katari rikthehet të luajë në ‘Katar’. Për raundin e dytë të garës në grupe skuadra e vendit organizator të kupës së Botës do nisë ndeshjet e dyta për Grupin A (14:00). Aty ku Holandë- Ekuador po sot në 17:00 do të përballen për të siguruar para kohe biletën e parë që ë dërgon te 1/8 e Botërorit.

Megjithatë do të jetë Grupi B ai që ka ‘nderin’ të nisë sfidat e ditës së sotme.

Kështu në 11:00, në fushë Uells-Iran ndërsa në 20:00 në ‘Al Bayt’ radha e sfidës Angli- SHBA.

Ndeshjet e sotme në program:

Grupi A:

Katar- Senegal 14:00

Holandë- Ekuador 17:00

Grupi B

Uells- Iran 11:00

Angli-SHBA 20:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!