Gurdiola zgjat me Sitin

Pep Guardilola mund të kthehet në legjendë të Mançseter Sitit. Spanjolli i trajningut në nivel klubesh vijon të shkëlqejë në pankinë dhe sikundër ka bërë te Barcelona e Bajern Mynih po arrin të performojë dhe në ishull me Sitin.

Menjanë të shkuarën krerët e klubit anglez kanë vendosur ti zgjasin kontratën. 51 vjeçari që nga 2016-ta në krye të qytetarëve do mund të qëndrojë në ‘Etihad’ deri në verën e vitit 2025 duke larguar zërat për një kalim të tij te stoli i seleçias në Brazil.

Pep Guardiola ka fituar katër tituj kampion në Premier League dhe skuadra ecën me statusin e skudrës kampione ne fuqi.Ishte vetë klubi i cili rportoi lajmin në zyrtaren e tij në Twitter./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!