Ballkani merr ish-lojtarin e Laçit

Ballkani ka zyrtarizuar një tjetër goditje në merkato. Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Laçit, Van Dejv Harmon.

27-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2024 me kampionët e Kosovës duke u bërë lojtari më i ri i ekipit nga Suhareka.

Liberiani është aktivizuar edhe më parë me ekipe kosovare si Drenica apo Feronikeli ndërsa aventurën e fundit e mbylli në Superligën shqiptare me bardhezinjtë e Laçit. Më pas kalimi te Saoura në Algjeri por lberiani pati probleme me dokumentacionin dhe nuk luajti.

Harmon regjistron edhe 6 grumbullime me kombëtaren e Liberisë, teksa tashmë është gati të vihet nën urdhrat e Ilir Dajës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!