Ballkani thyhet keq, derbi i Gjilanit pa fitues

Superliga e Kosovës/ Java e 16-të, rrëzohet Ballkani, Drita ruan kryesimin por skuadra nga Suhareka (e dyta) ka 3 takime më pak.

Ballkani ka zhgënjyer totalisht sot në duelin me Llapin në Suharekë. Pas famës dhe performancës që skuadra e Ilir Dajës arriti në grupet e Conference, në sfidën e sotme ndaj llapjanëve e gjitha zhgënjyese. Ekipi nga Podujeva u imponua 1-4 ndërsa Ballkani arriti të shënojë pas katër golave të pësuar pikërisht kur luhej koha shtesë e ndeshjes.

Fernandinjo, dy herë Riviera dhe Progni, autorët e golave për miqtë teksa Bellova shënoi golin e vetëm të Ballkanit në të 90+2.

Ndërkaq derbi i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës u mbyll 1-1. Pas fraksionit të parë pa gola vendasit kaluan përpara në të 67′ me Zbergja. Për të firmosur barazmin mendoi Ajzeraj në të 82′.

Klasifikimi:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!