Fiton Ballkani, Gjilani në krizë…

Drenica fiton në Gjilan 0-2 dhe uron portierin Arlis Shala për ftesën nga Kombëtarja Kuqezi.

U luajtën sot dy takime të javës së 12-të në Superligën e Kosovës. Ballkani i Ilir Dajës ishte i impenjuar në duelin me Trepçi ’89 ndërsa Gjilani priti në shtëpi Drenicën.

Skuadra nga Suhareka e cila me lojën e saj po mahnit edhe në grupet e Conference League ia doli të marrë tri pikë duke mbyllur me shifrat 2-0.

Nëse Ballkani vijon performancën pozitive ndërsa i afrohet kreut me dy pikë më pak se Drita (Ballkani ka dy ndeshje më pak), e kundërta ngjet me Gjilanin. Edhe sot kriza vijoji duke bërë që ekipi nga Skënderaj të fitonte me rezultatin 0-2.

Sot java e 12:

Ballkani-Trepçia’89 2-0

Gjilani- Drenica 0-2/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!