Kampionia e Rumanisë pëson 78 gola pa shënuar, kërkon largimin

Ish-kampionia e Rumanisë Astra Giurgiu i ka kërkuar zyrtarisht Federatës rumune të futbollit të pranojë tërheqjen e saj nga Liga e tretë, ku garon aktualisht.

Shifrat janë katastrofike ndërsa nga klubi zyrtarisht kërkohet tërheqja për të mos u futur në historinë botërore të dështimit në futboll.

Pas 8 ndeshjesh, ata janë në fund të tabelës pa pikë dhe me një golavalencë 0-78. Statistika të frikshme.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!