Zhota jashtë Botërorit, Pogba drejt rikthimit në… ‘Katar’

Nëse Diogo Zhota e ka humbur Botërorin për Portugalinë, lajm i cili u konfirmua nga vetë trajneri i ‘Reds’ Jurgen Klop, një tjetër futbollist cilësor prej të cilit pritet shumë në Katar 2022, duket drejt rikuperimit.

Bëhët fjalë për mesfushorin e Juventus Paul Pogba. Mesfushori francez ka punuar pjesërisht me skuadrën në seancat e sotme zhvilluar nga Juventusi në kuadër të ndeshjes së kampionatit të së premtes ndaj Empolit.

Në mëngjes grupi u fokusua në ushtrimet kushtuar zhvillimit të aksionit dhe në situatat e lojës për manovrën sulmuese, ndërsa pasditja bazohej në veprimet e forcës në baza individuale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!