Blank rikthehet në pankinë, merr Lion

56 vjeçari ka drejtuar gjatë vitit 2011-12 kombëtaren e ‘Gjelave’

Pesë ndeshje pa fitore për një ekip si Olimpik Lion janë shumë në Ligue 1 nlë Francë. Ndaj drejtuesit e klubit kanë nendosur ta shkarkojnë trajnerin aktual.

Laurent Blank do të jetë trajneri i ri i Lionit. Siç raporton L’Equipe, ish-trajneri i Francës do të marrë detyrën nga Peter Bosz. Në orët në vijim, klubi francez do të komunikojë largimin e Bosz dhe emërimin e trajnerit të ri. Më herët Blank ka refuzuar disa pankina.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!