Broja, goli spektakolar me Çelsin

Sulmuesi kuqezi Armando Broja, shënon golin e parë sezonal me Çelsin në Premier League

Armando Broja ka gjetur golin e parë në Premier League me skuadrën e Çelsit. Sulmuesi kuqezi shënoi golin e tretë dhe të fundit në fitoren e sotme ndaj Uolves me rezultain 3-0.

Broja e nisi nga stoli dhe u aktivizua në vend të Maunt në minutën e 72′-të teksa arriti të shënonte në fund të kohës së rregullt (69′).

Me një lëvizje të bukur në zonë dhe me finalizimin e duhur, 21-vjeçari tundi për të tretën herë rrjetën e Uolves duke realizuar për të parën herë me fanellën e bluve të Londrës./S.Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!