Laporta vendos, Mesi kthehet në Barcelonë

  • Rikthimi në formë optimale i Mesit me PSG dhe Kombëtaren argjentinase, ngacmon ndjenjat sportive të presidentit Blaugrana. “Pleshti” drejt rikthimit të bujshëm.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta dëshiron që Lionel Mesi të kthehet te Barça dhe do të bëjë gjithçka për ta bërë të mundur këtë.

Gazeta spanjolle sportive ‘Sport’ shkruan se Laporta ëndërron rikthimin e tij për t’i dhënë fund karrierës me klubin katalanas dhe për të ‘fshirë’ ato imazhe të trishta dhe të dhimbshme të gushtit 2021.

Largimi i 7 herë fituesit të Topit të Artë është konsideruar i nxituar ardhur për shkak të situatës së rëndë ekonomike. Më pas erdhi ai kalim i Mesit te PSG.

Ndërkohë sulmuesi argjentinas rrezikon të mos përfshihet këtë javë nga Galtier te ndeshja e radhës e PSG-së pasi 35 vjeçari ka marrë një dëmtim të lehtë në përballjen e Champions me Benfikën./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!