Benzema drejt Topit të Artë pas fitores në klasike

El Clasico” e 185-të shkon për Realin. Mund rivalin historik Barcelonën e merr i vetëm kreun në La Liga

Benzema merr përsipër Realin në klasike dhe nesër teksa projektorët e Topit të Artë janë drejt tij, realizon një gol magjistar duke patur arsye për të festuar më i plotë.

Në ‘Bernabeu’ klasikja e Spanjës Real- Barcelona u mbyll 3-1 për galaktikët. Reali arriti ta zhbllokonte shumë shpejt sfidën, me Benzema që shënoi golin në minutën e 12-të.

Goli i dytë erdhi në minutën e 35’ nga Valvderde, i cili shënoi nga jashtë zone me topin që askush nuk e ‘pa’.

Në të dytën, Barcelona arriti të gjente golin e shpresës vetëm në minutën e 83’ me Ferran Torres.

Reali përmes një penalltie kompleton pasditen fantastike duke shënuar edhe të tretin me Rodrigon në minutën e 93’. Kreu i Realit me tri pikë më shumë se Barça./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!