Bezeki, poli i parë në MotoGP, zbardhet kalendari 2023

Një super Marko Bezeki për herë të parë në karrierë arrin ‘pole position’ në GP. E bëri sot në pistën e Tajlandës duke rrëmbyer kreun e startit mes shumë protagonistëve të këtij sporti aq të paparashikueshëm.

Një performancë e pabesueshme për pilotin e ekipit Mooney VR46 që e solli atë përpara dy Ducati-ve të tjerë Martin e Banjaia.

Vendi i katërt për Fabio Kuartararon dhe më pas pozicionohen Zarko e Bastianini. Gara e së dielës në Tajlandë do të nisë paradite në orën 10:00.

Ndërkohë FIA ka zbardhur zyrtarisht kalendarin e botërorit 2023 në MotoGP. Grafikisht poshtë:

Immagine

Radha e nisjes:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!