Dalipi lë Apoloninë, elbasanasi largimi i tretë në inferiore

Vetëm tri javë dhe Kategoria e Parë arrin në tre trajnerë të larguar. I fundit elbasanasi i Apolonisë së Fierit, Klevis Dalipi.

Ishte vetë ish trajneri i Partizanit ai që njoftoi largimin nga bardhjeshilët pas humbjes së fundit 2-1 me Besën.

“Projekt i papërfunduar. Një falenderim për impenjimin dhe seriozitetin e treguar nga ju djema. Suksese, jeni më të mirët”, shkruan Dalipi. Lajmin e bën publik vetë klubi.

Ndërkohë i pari që iku ishte trajneri i Flamurtarit Dritan Resuli. Vendin e tij e zuri Marcelo Troisi.

Edhe Turbina e Cerrikut e presidentit Gjoka largoi Adriatik Faslliun, për të ecur me Bledar Devollin. Largimi i Dalipit sot tregon se edhe në inferiore, kur gjërat nuk ecin, vendimet për shkëputje bashkëpunimi, janë të shpejta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!