Flamurtari e nis nga Cerriku

Kategoria e Parë/ Vjen fitorja për Flamurtarin, kryesojnë Korabi dhe Tërbuni

Në ‘Roza Haxhiu’ të Lushnjës takimi nis me 1 orë vonesë, Duka “inaguron” tapetin.

Flamurtari ka gjetur fitoren në javën e tretë të Kategorisë së Parë. Vlonjatët triumfuan 3-0 në transfertë përballë Turbinës së Cërrikut.

Fitojnë edhe Korabi e Tërbuni duke u ngjitur në krye të klasifikimit. Dibranët mposhtën Luzin 2008 në shifrat 2-0, ndërsa pukjanët fituan minimalisht ndaj Tomorit.

Edhe Lushnja e mbyll me fitore ndeshjen e parë në shtëpi për këtë sezon duke mundur Besëlidhjen 3-2.

Kategoria e Parë, Java 3:

Korabi – Luzi 2008 2-0
Turbina – Flamurtari 0-3
Tërbuni – Tomori 2-1
Lushnja – Besëlidhja 3-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!