Superiore/ Ballshi dhe Durrësi marrin vëmendje

Dy takime sot për javën e 5-të Abissnet Superiore. Në fushë, me start orën 15:00 në “Adush Muça”, Bylis- Egnatia ndërsa pak më vonë në “Niko Dovana”, Erzeni pret Laçin.

Në dukje, sfida të balancuara por në këtë fazë të parë të sezonit të ri futbollistik, ndodhitë dhe befasitë kanë shoqëruar në çdo takim.

Florjan Lata do gjykojë në Ballsh ndërsa në Durrës, sfida i është besuar një gjyqtari me eksperiencë si Kridens Meta.

Sakaq, të dielën zhvillohet vetëm dueli Vllaznia- Kastrioti ndërsa të hënën në “Kukës Arena”, supersfida Kukësi- Patrtizani. Ndeshja e luajtur dje mes Tiranës dhe Teutës në “Selman Stërmasi” u mbyll 4-0 për bardheblutë e Orges Shehit.

Sot:

15:00 Bylis- Egnatia

17:45 Erzeni- Laçi (në Durrës)

Të dielën

17:45 Vllaznia- Kastrioti

Të hënën:

15:00 Kukësi-Partizani

Tirana- Teuta 4-0 (luajtur të premten)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!