Shorti i Conference Leauge, Ballkani në Grupin G

Skuadrat pjesëmarrse në UEFA Conference League u njohën sot me grupet e përcaktuara nga shorti i orës 14:30 në Stamboll. Aty ku në dy ditë, goglat vendosën për Champions League, Europa League dhe Conference League.

Ballkani është shortuar në grupin G bashkë me Sllavia Pragë, Kluzh dhe Sivaspor.

Shorti i gupeve të Conference League:

Grupi A:
Istanbul Bashaksehir
Fiorentina
Hearts
Rigas FS

Grupi B:
Uest Hem
FCSB (Steaua)
Anderleht
Silkeborg

Grupi C:
Vijareal
Hapoel Ber Sheva
Austria Vienë
Leh Poznan

Grupi D:
Partizan Beograd
Këln
Nicë
Sllovaçko

Grupi E:
AZ Alkmar
Apolon Limasol
Vaduz
Dnipro

Grupi F:
Gent
Molde
Shamrok Rovërs
Djurgarden

Grupi G:
Sllavia Pragë
Kluzh
Sivaspor
Ballkani

Grupi H:
Bazel
Sllovan Bratislava
Zhalgiris Vilnius
Punik /Përgatiti: Sara Gjidiaj/

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!