Boks/ “Albanian King” për një mbrëmje plot emocione në Tiranë

Momenti historik për boksierin shqiptar Florian Marku ka mbërritur. Këtë mbrëmje rreth orës 21:00 në “Air Albania Stadium”, mirditori i lindur në Lushnjë do të grushtojë ndaj meksikanit Miguel Parra Ramirez.

Në program një super event në kryeqytetin shqiptar, me 10 duele gjithsej, të cilat do të kulmojnë me ndeshjen e Markut ngaj meksikanit Ramirez.

Kështu “Albanian King”, (nofka e Markut) ka gjithë vemendjen e shqiptarisë anembanë botës për një mbrëmje sportive për të mos u humbur.

Për 29 vjeçarin teksa nisi sportin e Boksit profesionist në 2018 ( peshat Welter; 11 fitore dhe një barazim) ka shkruar edhe ish kampioni i madh i peshave të rënda Luan Krasniqi. Në një postim të ditës së mërkurë në Facebook, Krasniqi shkruan:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!