Nadal në gjysmëfinale

Spanjolli Rafael Nadal është kualifikuar në gjysmëfinalen e Uimbëlldon.

Ngjau pak minuta më parë ndërsa pas rivalit të tij kryesor Novak Xhokoviç teksa u kualifikua dje, sot radha e sportistit nga Majorka.

Ndaj amerikanit Tejlor Fritz, Nadal e mbylli takimin me vështirësi. Seti i pari i numrit 11-të më pas fiton Nadal, sërish Fritz dhe barazon Rafa.

Në finale të kësaj supersfide, numri 2 në botë, vendos veton duke fituar setin dhe gjithë takimin 3-2.

Në gjysmëfinale të këtij Grand Slam-i do takojë tenistin Nik Kyrgos, i cili mposhti Kristian Garin në çerekfinale 6-4, 6-3, 7-6 (5). Gjithcka u vendos në setin final ku tenisti spanjoll siguroi fitoren dhe kualifikimin në gjysmëfinale në shifrat 7-6.

Ndërkohë kujtojmë që gjysmëfinalja tjetër do të luhet midis Xhokoviç dhe Nori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!