Pas pak Vllaznia në testin e parë, Xhaferi në “timon”

Prej disa ditësh Vllaznia po përgatitet në Austri. Kuqeblutë kanë në program ndeshjën me Universitateta Krajovë ndërsa në ‘Loro Boriçi’ aventuren e Conference League, do ta nisin nga turi i dytë.

Ndërkaq sot Vllaznia ka në program të testohet me skuadrën e Kategorisë së Tretë austriake; FCM Traiskirchen. Kjo miqësore sipas ‘Futboll24’ do të nisë në orën 18:30 dhe do të luhet në impiantin ‘Sportschule Lindabrunn’.

Ndërkaq pak çaste më parë, Vllaznia ka postuar një video teksa shihet skuadra dhe drejtuesit e lartë të klubit duke udhëtuar drejt destinacionit. Në ‘timon’ duket Josa dhe persidenti Xhaferi.

Klubi pritet ta trasmetojë këtë test të kuqebluve në zyrtarene saj në Facebook”/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!