Luiza Gega numri një i Ballkanit

Medalje Ari dhe rekord ballkanik, Luiza Gega stari shqiptar i Atletikës.

Kampionati Ballkanik i mbajtur më datat 18 dhe 19 qershor në Krajovë të Rumanisë foli i gjithi për atletën shqiptare Luiza Gega.

Atletja realizoi paraqitje fanatstike, teksa u shpall kampione e dyfishtë në 3000 metra me pengesa gjithashtu edhe në 5000 metra, duke regjistruar kohë rekord.

Luiza e nisi mjaft mirë garën e ditës së shtunë ndërsa ia doli të fitojë medaljen e artë në 3000 metra me pengesa.Më pas e arta e radhës dhe rekordi ballkanik në 5000 metra…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!