Kuartarao, gjithnjë… “Djalli”

Në ditën e festës së baballarëve në Francë, Kuartarao fiton Çmimin e Madh të pistës së Sachsenring.

Niset i dyti por vetëm deri te kthesa e parë pasi piloti i Yamaha me numër 20 parakalon Peko Banjajen dhe nis pilotimin drejt fronit në Gjermani.

Në fund përpara se të ekzekutohej himni francez pas triumfit te Kuartaraos në MotoGP, në fron një tjetër francez. Johan Zarko i dyti ndërsa Xhek Miler erdhi i treti.

Ndërkohë ditë e errët për Françesko Banjajen i cili që në xhirot e para rrëzohet..Gara e ardheshme pas nje jave ne Holande. Me pas një muaj pushim…

Kryeson Botërotin Kuartaraao me 172 pikë. Ndjek Aleks Espargaro me 138 dhe Johan Zarko me 111 pikë.

Radha e mbërritjes sot sipas grafikës:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!