Pele rikthehet në spital, gjëndja stabile

Pele është shtruar sërish në spital. Sipas ANSA , 81 vjeçari që nga e hëna gjëndet në Sao Paulo për të kryer një nga kontrollet rutinë mujore të trajtimit të kancerit të zorrës së trashë të zbuluar shtatorin e kaluar.

“Shëndeti i Edson Arantes do Nascimento është i mirë dhe i qëndrueshëm dhe ai pritet të largohet nga spitali në ditët e ardhshme”, tha në një deklaratë nga Spitali në Sao Paulo, Albert Einstein.

Pele duhet të vizitojë klinikën të paktën një herë në muaj për t’iu nënshtruar analizave dhe për të vazhduar trajtimin për kancerin e zorrës së trashë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!